Рекреація


Національний природний парк «Джарилгацький» має унікальні природні та історико-культурні рекреаційні ресурси, які приваблюють туристів. Мальовничі приморсько-степові ландшафти, цілющі морські води Джарилгацької затоки, білосніжні пляжі, які порівнюють із французькою Рив’єрою, різноманітний рослинний та тваринний світ, старовинний Джарилгацький маяк 1902 року. Вся палітра вище зазначених ресурсів потребує збалансованого та контрольованого використання під час здійснення рекреаційної діяльності.

Рекреаційна діяльність Парку проводиться  відповідно до Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009 р. №330, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.2009 р. за № 679/16695.

Впровадження рекреаційної діяльності здійснюється шляхом:

  • створення умов для організованого туризму та відпочинку в природних умовах;
  • обґрунтування і встановлення допустимого рівня рекреаційного навантаження на природні об’єкти Парку;
  • організації рекламно-видавничої та інформаційної діяльності серед відпочиваючих, тощо.
  • облаштування туристичних та екскурсійних маршрутів;
  • створення і ведення інформаційного банку даних щодо рекреаційних закладів, розташованих в межах парку;
  • участі у вітчизняних і міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, тренінгах та виставках рекреаційного спрямування.

Парк має затверджені екскурсійні маршрути: «Джарилгацький уік-енд», «Сафарі Джарилгач», «Маяки Джарилгача» та туристичний маршрут «Із Заходу на Схід». Згідно переліку платних послуг, Парком можуть бути надані екскурсії за вище зазначеними  маршрутами.