УВАГА – ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КАМБАЛИ-ГЛОСА!

Posted on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно пп.12 п.п.12.3 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98  № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов камбали-глоси в басейні Чорного моря з 15 лютого по 30 квітня.

Також діє заборона на любительське та спортивне рибальство з 14 лютого по 1 травня згідно п.4.14 п.п.4.14.1 Правил  любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.99 № 19, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України  від 28.04.99 р. № 269/3562.

До відома: Тіло з обох боків покрито циклоїдною лускою. Шипуватих пластинок на тілі дуже мало: є вздовж передньої частини бічної лінії на зрячій стороні трохи на голові; хвостове стебло гладке; сліпа сторона гладка. Лівоокі зустрічаються дуже рідко. Тіло брудно-зелене з бурими зірчастими плямами, облямованими світлим обідком. На непарних плавцях круглі бурі плями. Трапляються іноді особини бурого кольору.

Нерест відбувається у холодну пору року, зазвичай розтягується із січня до квітня. Ікра у глоси плаваюча. Кількість ікринок коливається від 105 тис. до 1 млн. З ікринок виходять симетричні личинки, у яких, як більшість риб, права і ліва сторона ідентичні. Під час зростання глоси ліве око поступово переходить на правий бік, і молода рибка набуває характерного вигляду камбали. Молоді екземпляри глоси, як паперові ромбики, планують у прибережній зоні низько над дном і майстерно зариваються в пісок, залишаючи на поверхні лише очі. Підростаючи, глоса переселяється великі глибини.

Ця риба є популярним промисловим об’єктом. І з кожним роком її популяція зменшується, тому встановлюється заборона, щоб зберегти чисельність камбали-глоса під час нересту.

Інженер з охорони тваринного світу

Олена ГУСАРЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.