На Херсонщині створено нові об’єкти ПЗФ

Posted on Updated on

Відтепер на Херсонщині існують два об’єкти  природно- заповідного фонду – заказники місцевого значення : ландшафтний заказник “Карадай” та орнітологічний заказник “Острів Каланчак”….

☘️ ландшафтний заказник місцевого значення “Карадай”, площею майже 926 га (Каланчацький район);
☘️орнітологічний заказник місцевого значення “Острів Каланчак”, площею 1730 га у внутрішніх морських водах України.
Заказник Карадай є піостровом, а Каланчак – островом з прилеглими мілководдями. Акваторії в обох заказниках займають велику частину. Ці території є важливими для збереження приморської рослинності та пустельних степів, а особливо численних колоній багатьох видів птахів – лебедів, чапель, чайок, диких гусей тощо.
Приємно, що створення заказника було ініційоване небайдужими громадяни, закоханими в свій рідний край, а саме Юрієм Архіповим та В’ячеславом Ролландом. Саме від них ми вперше почули про ці прекрасні території.
Наша група, у партнерстві з іншими установами та організаціями, протягом 3 років здійснювала науковий супровід створення цих заповідних об’єктів. Окремо хотіли б висловити подяку та привітати з перемогою наших херсонських колег Івана Мойсієнка та Олександра Ходосовцева – за їх особистий величезний внесок у боротьбу за охорону цих цінних природних куточків.
Також хочемо подякувати людям, які нас підтримують, які вірять у наші перемоги та прагнуть бути частиною цих звершень. Завдяки вам наша робота триває. Заради природи, заради добробуту кожного з нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.