УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КЕФАЛІ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12 п.п.12.1 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 № 164 та зареєстрованого в  Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов азово-чорноморської кефалі в басейні Чорного моря з 20 серпня по 10 вересня.

До відома: кефаль має синьо-сірий окрас та відмінні поздовжні смуги бурого кольору, розташовані уздовж тіла, в довжину може сягати  50 сантиметрів. Середня вага однієї рибини близько трьох кілограмів, а максимально зафіксована досягала шести кілограмів.

Кефаль перебуває у воді, температура якої не вище 35 ˚С. Самки дозрівають для продовження роду вже на 8-9 році життя, самці раніше – на 6 році. Основна їжа для кефалі в придонному мулі. У його раціоні можуть бути різні дрібні безхребетні, черв’яки та зоопланктон. У зв’язку з придонним способом годування у кефалі спостерігається і відповідна будова тіла. Риба під час трапези розташовується під кутом 45 градусів до поверхні дна.

З кожним роком популяція  кефалі зменшується, це відбувається через її надмірний вилов.

Тому, за вилов азово-чорноморської кефалі в нерестовий період, порушники притягуватимуться до кримінальної або адміністративної відповідальності.

Інженер з охорони тваринного світу

Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.