Обережно, каракурт!

Posted on Updated on

Останніми роками, в південних областях України, почастішали випадки , коли людину вкусила самка каракурта.Самка каракурта або «чорна вдова» є найбільш небезпечною з павуків, що зустрічаються на Херсонщині, зокрема на острові Джарилгач….

Найчастіше такі випадки фіксуються під час польових робіт на присадибних ділянках. Цьогоріч самка каракурта («чорна вдова») вкусила туриста на острові Джарилгач. У зв’язку зі змінами клімату: надто короткими і теплими зимами, більшість павуків виживає, і все частіше зустрічається на території острова. Зустрічаються в сухій траві, пеньках, поблизу на-пів сухих дерев, іноді забираються в нору гризунів і, навіть, мушлі рапанів.
Каракурт, або чорна вдова, — павук чорного кольору з кулястим черевцем, розміром 10-20 мм. Під час розмноження у неї на черевці з’являються червоні цяточки. Самці менші від самок. Після спарювання, якщо самець не встигає втекти, самка його з’їдає, за що й отримала назву «чорна вдова». Також існує повністю чорний різновид каракурта. Павутина складається з кількох майже непримітних ниток, натягнутих як струна.
Самка каракурта або «чорна вдова» є найбільш небезпечною з павуків, що зустрічаються на Херсонщині, зокрема на острові Джарилгач, отрута якої може бути смертельною для людини. Яд каракурта має нейротоксичну дію, і чим швидше буде надана правильна перша допомога, а потім і медична – залежить життя людини. Укус каракурта не дуже болючий – біль приблизно такий, ніби ви вкололися трав’яним устюком чи колючкою. На місці укусу можна побачити невеличку червону цяточку, у ній – дві крихітні білі крапки, сліди від введення отрути. Але ця плямка швидко зникає, а все найгірше тільки починається. На ураженій ділянці з’являється спочатку слабкий, а потім сильний біль, який посилюється впродовж 5-20 хвилин. Він швидко перекидається на груди, кінцівки, живіт, спину, може локалізуватись як опоясуюча біль. З’являється головний біль, нудота, блювота, блідність, порушується дихання та серцева діяльність. Становище ускладнюється розвитком психомоторного збудження.
При укусах необхідно не пізніше ніж за дві хвилини припекти місце укусу полум’ям від сірника. Для цього: один – два сірника прикладаємо до рани, а іншим їх підпалюємо. Від спалаху руйнується від 90 до 100 відсотків отрути. Павук вводить отруту у верхній шар шкіри, а припікання руйнує отруту, коли вона ще не проникла в глибші шари шкіри й інші органи та тканини. Після цього постраждалого відправляють до лікарні, навіть тоді, коли він нібито добре почувається. Особам, з гіпертонією, потрібно під час транспортування контролювати тиск, і ,у випадку його підвищення прийняти ліки, які вони приймали до того. Варто також прийняти ліки від алергії. У важких випадках, за відсутності медичної допомоги, через 1-2 дні після укусу каракурта може настати смерть.
Щоб застерегти себе від укусів, необхідно надягати одяг зі щільної тканини і носити закрите взуття, перебуваючи на природі.
На фото нижче можна побачити як виглядає доросла самка каракурта, місця кладки її коконів. Фото відзняті на острові Джарилгач, де самка розмістилася у старому пеньку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.