УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КРЕВЕТКИ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони Національного природного парку «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.19, п.п.7. Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2020 році, затвердженого наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 13 лютого 2020 року № 85, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03 березня 2020 року забороняється промислове рибальство креветки в басейні Чорного моря в період – з 1 червня по 31 липня, та п. 4.14, п.п. 4.14.1. Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.99 № 19, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.04.99 року за № 269/3562 – з 1 червня по 31 серпня.

За вилов креветки в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

 

Більшість видів креветок живе в солоній воді, але трапляються і прісноводні види. Значна частка видів бентосні організми, але є пелагічні види. Кормова база креветок досить різноманітна. Вони можуть живитись планктоном, відмерлими частинами рослин, дрібними безхребетними (черви, личинки комах), детритом.

Креветки відкладають велику кількість яєць (до 150 тисяч у креветки Розенберга). Велика кількість яєць, що відкладаються, обумовлена тим, що більшість молодих особин гине на стадії личинки, лише кілька відсотків з них доживуть до дорослого стану. Личинки є дрібними планктонними організмами, які слугують їжею багатьом видам тварин. Крім того, личинки дуже чутливі до факторів зовнішнього середовища.

Яйця креветок розвиваються кілька тижнів, час розвитку залежить від температури — у теплій воді швидкість розвитку збільшується. У креветок існує турбота про потомство — самиця носить яйця на черевних ніжках, доки не з’являться личинки. Личинки пелагічні, проходять кілька стадій (наупліус, протозоеа, зоеа, мізис, декапотидна стадія). Будова личинок на перших трьох стадіях суттєво відрізняється від будови дорослої особини. Тільки на стадії мізису личинка набуває вигляду дорослої особини. Личинки досить дрібні (до кількох міліметрів), малорухливі, вони не збирають їжу активно, а збирають той корм, який торкається їх. Раціон личинок становлять мікроскопічні водорості та організми до 1 мм у діаметрі.

Креветки мають велике промислове значення, однак в наш час неконтрольований вилов призвів до виснаження ресурсів цих тварин, знищення придонних водоростей та деградації прибережних екосистем. Це відбувається внаслідок того, що під час лову до тралів потрапляють молоді особини креветок, що робить неможливим відновлення їх популяції.

Інженер з охорони тваринного світу Гусарчук О.В.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.