Увага, початок нересту!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП«Джарилгацький» повідомляє, що згідно Правил промислового рибальства, з 1 травня по 15 червня діє заборона на   вилов бичка , та з 1 по 30 травня – заборона на  вилов камбали-калкан в басейні Чорного моря.

За вилов  в нерестовий період  порушники притягуватимуться до відповідальності, згідно чинного законодавства України….

Згідно п.12 п.п.12.4 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 №164, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, а також згідно п.4.14, п.п.4.14.1 Правил  любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України  від 15.02.99 № 19, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України  від 28.04.99 р. № 269/3562, забороняється вилов бичка в басейні Чорного моря з 1 травня по 15 червня. За вилов в нерестовий період порушники будуть притягуватися до відповідальності, згідно чинного законодавства України.

Нерест у бичка затяжний, починається ранньою весною, в березні, а триває до останніх днів літа. Відбуваються шлюбні ігри вельми незвично. Самці, яким пішов другий рік, стають статевозрілими. Вони змінюють в цей період забарвлення на темніший і облюбовують місця для нерестовища серед прибережних каменів.

Якщо претендентів на цю територію виявляється кілька, між бичками виникають бої. Переможець обладнує гніздо посеред каменів і закликає туди самок. Причому самці бичків полігамні риби, вони заманюють відразу кілька наречених.

Ікринки мають клейкі властивості і щільно прикріплюється до кам’янистих поверхонь. Після цього самки відразу видаляються, зате самці ще цілий місяць охороняють ікру в гніздах, не дають її пожирати підводним безхребетним мешканцям.

Більш того, бички віддано піклуються про своє потомство і про належний доступ кисню до ікринок, сприяючи притоку чистої води змахами своїх плавців.

Через чотири тижні з ікринок утворюються личинки, з яких відразу з’являються мальки. Малюки починають самостійно харчуватися донними ракоподібними. До кінця літа молодь бичка підростає і переходить на звичайний для цієї риби раціон.

Згідно п.12, п.п. 12.2 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98  № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється вилов камбали-калкан в басейні Чорного моря з 1 по 30 травня. Калкан є найбільш плідною рибою Чорного моря. Велика кількість ікри здатна компенсувати її більшу втрату від хижаків і не сприятливих умов, особливо екологічних факторів. Мальки у калкана з’являються в придонному шарі на глибинах 2-10 метра в серпні, де мешкають два-три місяці. Після цього молодь калкана відходить від берегів. Дорослі особини (4-7 років) на початку весни концентруються для нересту на глибинах 25-70 м, в липні-серпні вони зміщуються в бік великих глибин, а в жовтні знову підходять до берега для нагулу.

Харчується морська камбала молюсками та організмами , які зариваються в ґрунт,  а дихальні сифон виводять на поверхню. У великих кількостях поїдає також ракоподібних і черв’яків, рідше офіур і піщанок. Щелепи  камбали, з більшими зубами на сліпий стороні, добре пристосовані до полювання на таких тварин.

Інженер з охорони тваринного світу                                   Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.