УВАГА – ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КАМБАЛИ-ГЛОСА!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє про заборону промислового та любительського лову камбали -глоса….Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно пп.12 п.п.12.3 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов камбали-глоси в басейні Чорного моря з 15 лютого по 30 квітня.
Також діє заборона на любительське та спортивне рибальство з 14лютого по 1 травня. згідно п.4.14 п.п.4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.99 № 19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.03.99 р. № 269/3562.
За вилов камбали-глоса в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.
Інформація до відома: статева зрілість самок наступає до 3-7 років. Ікра виходить партіями протягом 3-5 днів. Плодючість варіюється від 24 до 600 тисяч ікринок, залежить від віку і розміру особин, а також істотно варіюється в різні роки. Інкубаційний період триває від 30 до 45 діб в залежності від температури води. Личинки ведуть планктонний спосіб життя. Через 40-45 діб після вилуплення починається метаморфоз, що приводить до асиметрії. Це може зайняти до 10 днів. Молоді статевонезрілі особини живуть на дрібних прибережних пляжах, причому наймолодші риби мешкають біля урізу води і на мілинах. Протягом першого року життя статевонезрілі риби будуть залишатися на мілководді до 7 місяців.
Неконтрольований вилов веде до знищення виду. То ж дотримуйтесь періоду заборони для забезпечення збереження камбали-глоса як виду.

Інженер з охорони тваринного світу
Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.