Результати середньозимового обліку птахів на Джарилгацькій затоці

Posted on Updated on

Співробітниками НПП «Джарилгацький» 15-17 січня проведено середньозимовий облік птахів, що зимують на Джарилгацькій затоці…

Облік проводився на постійних моніторингових ділянках, вздовж затоки, в районі Турецької бухти, с. Красне, вітряків, поблизу с. Лиманське та смт. Лазурне. У період спостережень стояла ясна погода, температура повітря складала 6оC. Не зважаючи на значне потепління, на Джарилгацькій затоці спостерігається типовий склад птахів, що зимують, хоча були відмічені і теплолюбні види (галагаз).
Загалом було обліковано 19 видів птахів, у кількістю близько 5000 особин. З них основну частину складали лебеді, качки талиски. Серед качиних домінували крижні, основна частка яких скупчилась на промоїні біля смт. Лазурне та склала понад 700 особин. Також серед качиних спостерігались шилохвості, чирянка мала та свищі. Останні великою зграєю, понад 400 особин, перебували на березі біля моніторингової ділянки «вітряки». Лебіді кликуни та шипуни зустрічались великими зграями (близько 2000 особин) вздовж усієї Джарилгацької затоки, а також біля с. Лиманське, на полях, харчувались разом з невеличкою зграєю білолобих та сірих гусок. Сивкоподібні були представлені великою кількістю побережника чорногрудого (понад 600 особин) та кульона великого. На Турецькій бухті, в основному, спостерігались великі скупчення лисок та невелика кількість мартинів звичайних. Серед хижаків зустріли орлана-білохвоста, канюків звичайних та луня польового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.