УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КЕФАЛІ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12 п.п.12.1 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 № 164, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов азово-чорноморської кефалі в басейні Чорного моря з 20 серпня по 10 вересня….

До відома: статевої зрілості кефаль досягає на 6-8 рік життя. Нереститься, як правило, з кінця травня по початок вересня. У плані розмноження кефаль досить невибаглива: їй підходять і відкриті, і прибережні води. Як і багато риби, має високу плодючість, кидаючи від 5 до 7 тисяч ікринок. Ікра і мальки плавають в товщі води, перебуваючи ближче до поверхні водойми.

Влітку кефаль в якості їжі використовує детрит – те, що становить донний мул (нерозкладені залишки рослин і дрібних тварин). Також може харчуватися рослинами, які рясно заселяють морське дно, дрібними ракоподібними і молюсками, рідко – хробаками. Кефаль під час годівлі рухається під кутом 45 градусів, зіскрібаючи верхній шар мулу, використовуючи нижню щелепу як лопату.

Кожного року популяція кефалі зменшується, це відбувається через безконтрольний вилов.

Тому, за вилов азово-чорноморської кефалі в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Інженер з охорони тваринного світу,

Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.