Увага! Гадюка степова

Posted on Updated on

До адміністрації Парку надійшло повідомлення, що на острові Джарилгач, на рекаційній ділянці в районі маяків, посеред палаточного табору, в маслинках виявлено гадюку. На місце виїхав начальник Джарилгацького природоохоронного, науково-дослідного відділення НПП «Джарилгацький» Нікітенков Дмитро, який і відловив гадюку та переселив у більш безпечне місце…. Нею виявилась доросла особина гадюки степової, довжиною близько 65см, перебувала під маслинкою, в трухлявому пеньку….

У зв`язку з тим, що нещодавно на острові Джарилгач стався випадок коли чоловіка вкусила гадюка степова (з ним все гаразд, йому надано відповідну медичну допомогу),  не буде не зайвим ще раз попередити щодо безпечного відпочинку на острові та уникнення контактів з даним видом. При виборі місця розміщення з палатками зробіть невеличке обстеження території: придивіться чи не видно поряд з обраним місцем, на піску, слідів, схожих на гадючі, вони відрізняються від слідів ящірок, в яких присутні ще слідки від лапок (див. фото внизу). Дуже часто гадюки облюбовують місця в маслинках, якщо там є ще й трухлявий пеньок, чи дерево саме напівтрухле. Полюбляють гадюки часто залазити і під палатки, тому складаючи палаку, піднімайте її спочаткуза верхню частину

Довідка: Гадюка степова, вид занесений до Червоної книги України

Довжина тулубу не перевищує 65 см – це вже доросла особина. Частіше зустрічаються маленькіособини 20 – 30  см в довжину. Зверху гадюка буро-сірого кольору з темною  ромбовидною смужкою посередині спини, бока і тулуб покриті темними не різкими плямами. При укусі гадюки з’являється сильний біль, виникає набряк в місці укусу, який швидко зростає. Характерна сонливість і непритомність, іноді збудження і судоми. Смерть після укусу змії в Україні рідкість.  При укусі гадюки негайно повідомте про це будь-кого поряд, чи самі одразу зателефонуйте за службовими номерами – 101, – 103.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.