Увага, сезон тиші!

Posted on Updated on

Служба державної охорони Національного природного парку «Джарилгацький» повідомляє про сезон тиші з 1 квітня по 15 червня – – період розмноження диких тварин…

Сезон тиші – це період, коли дикі тварини висиджують потомство. В період тиші треба дотримуватись: не турбувати тварин, не заважати їм піклуватись про своє потомство.
На території національного природного парку «Джарилгацький» живуть 3 види акліматизованих ратичних тварин: олень благородний, муфлон, і лань європейська. Пологи самки муфлона відбуваються з кінця березня до кінця квітня, зрідка в травні. Народження потомства оленя благородного припадає на другу половину травня — першу половину червня. Але самка лані європейської – від середини червня до кінця липня.
Присутність людей у місцях де живуть дикі тварини, викликає у тварин стан постійної напруженості, новонароджені можуть відбитися від самки і загубитися.
Птахи, якщо їх наполохати, змушені злітати з гнізда. Якщо декілька раз потурбувати пташку, яка сидить на гнізді, то вона покине своє гніздо назавжди. Годинами не повертаються до гнізда зігнані з нього качки. Яйця за цей час можуть охолонути — і з них не вилупляться пташенята. А коли пташенята вивелись, батьки повинні безперервно їх годувати, захищати від негоди, зігрівати. Зрозуміло, що може трапитися, якщо їм заважати. Пташенята, яких мати виводить виводком по сигналу тривоги розбігаються і затаюються, але частина відбігає далеко, не чує потім материного голосу, гине від холоду і голоду, стає здобиччю хижаків.
Навіть проста допитливість може призвести до трагічних наслідків. Здається, що там особливого: розсунув гілки або траву, помилувався голубенькими яєчками чи жовторотими пташенятами, та й пішов собі далі. Однак, ні, шлях до гнізда вже відкрито і вороні, і будь-якому іншому хижаку.
Тому, треба подумати, перш ніж втрутитись в дику природу, тварини можуть зникнути назавжди!
За порушення природоохоронного законодавства винні особи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності.
Інженер з охорони тваринного світу Олена Гусарчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.