УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КАМБАЛИ-КАЛКАН!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12, п.п. 12.2 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98  № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється вилов камбали-калкан в басейні Чорного моря з 1 по 30 травня. За вилов  в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України….

Інформація до відома: зазвичай статевозрілими самці стають у віці 5-8 років, самки – 6-11 років. Розмножується калкан в Чорному морі на глибині 25-70 м, при температурі 8-12 °C, з кінця березня-квітня до другої половини червня, місцями до кінця липня. Розпал нересту в травні. Калкан є найбільш плідною рибою Чорного моря. Висока плодючість (від 2,5 до 13 млн ікринок) здатна компенсувати втрати ікринок і личинок від хижаків і несприятливих природних умов.

Ікринки – кулясті прозорі тільця діаметром 1,1-1,28 мм з маленькою жировою краплею діаметром 0,17-0,21 мм. Ікра калкана плавуча, в морській воді тримається ближче до поверхніОсновна частина ікринок поїдається тими морськими організмами, які харчуються зоопланктоном. В результаті з більш ніж 500 000 ікринок викльовує не більше 500 личинок.

У віці 4-5 діб у личинок формується рот, але у них ще слабкий зір і вони дуже повільно рухаються. У цей період, званий критичним, з 500 предличинок виживають 20-25. Решта гинуть від хижаків і голоду.

Через 15-20 днів після вилуплення, личинки перетворюються в мальків і осідають на дно. До осені виживають 5-6 молодих калканів, з довжиною тіла 6-7 см. Зимують на глибинах 20-30 м.

Навесні однорічний калкан повертається в прибережну зону. Його довжина становить близько 10 см, а до осені досягне 14-16 см. Основну їжу становлять донні риби, ракоподібні, деякі молюски. У цьому віці він практично не має ворогів, крім акули-катран.

Друга зимівля проходить на глибинах 40-50 метрів. До весни досягає довжини тіла 18-20 см, і знову повертається в прибережну зону.

У віці 4 років досягає довжини тіла 30-35 см. У цьому віці починають нереститися деякі особини. Зимує на глибинах до 110 метрів.

Некерований промисел серйозно підриває запаси цього виду. Тому дотримуйтесь періоду заборони для забезпечення збереження камбали-калкану як виду.

  Гусарчук О.В., інженер з охорони тваринного світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.