УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ БИЧКА!

Posted on Updated on

Служба державної охорони Національного природного парку «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12 п.п.12.4 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 №164, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, а також згідно п.4.14, п.п.4.14.1 Правил  любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України  від 15.02.99 № 19, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України  від 28.03.99 р. № 269/3562, забороняється вилов бичка в басейні Чорного моря з 1 травня по 15 червня. За вилов в нерестовий період порушники будуть притягуватися до відповідальності, згідно чинного законодавства України.

Інформація до відома: нерест відбувається з початку весни і до кінця літа, коли температура води становить від 10 до 18 градусів. Бичок будує гніздо в поглибленні дна, або під камінням, після чого приваблює туди по черзі самок. Самки  метають ікру а самець, створює охорону ікринок до моменту, поки не вилупляться мальки. Риба має високу плодовитість і метає до 2700 ікринок.

Риба бичок веде осілий спосіб життя. Вона дуже лінива і повільна. Міграцій на великі відстані риба не робить, лише в зимовий час, відпливаючи в більш глибокі місця.

Гусарчук О.В., інженер з охорони тваринного світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.