Чергове засідання НТР

Posted on Updated on

14 березня відбулось чергове засідання  Науково – технічної ради НПП «Джарилгацький».

На порядку денному розглядалось дуже багато важливих питань як з організації роботи установи на поточний рік так і питання провадження іншої діяльності на території Парку…

Вченою радою були розглянуті та затверджені для подальшого виконання Плани заходів НПП «Джарилгацький» на 2019 рік: з наукової та науково-технічної діяльності,  щодо збереження водно-болотного угіддя «Каркінітська та Джарилгацька затоки», з еколого –освітньої   та рекреаційної діяльності.

Визначено та затверджено перелік платних послуг Парку на 2019 рік, та збільшення  плати за відвідування території НПП «Джарилгацький»  до 5 грн. людино-день. Це дасть можливість отримувати додаткові кошти на  розвиток та належне функціонування туристично-рекреаційної діяльності тощо.

Радою розглянуто  дві Програми науково-дослідних ловів в акваторії Джарилгацької затоки Чорного моря з метою оцінки стану водних біоресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду Національного природного парку «Джарилгацький». Схвалення отримала  Програма розроблена  Парком,  адже вона відповідає усім вимогам чинного законодавства та відповідна до планів роботи Парку.

Також на обговорення виносились питання погодження лімітів ДП «Скадовське ДЛМГ» на регулювання чисельності диких тварин в межах НПП «Джарилгацький « на 2019 -2020 рр.

Розглянули заявки користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів , а саме на проведення промислового лову в  межах акваторії НПП «Джарилгацький» на 2019 рік та визначились з розподілом  знарядь лову серед промисловиків.

Розглянуто  питання щодо визначення місць причалювання плавзасобів в межах НПП «Джарилгацький» на 2019 рік для забезпечення контрольованого та організованого відвідування території Парку та  з урахуванням рекреаційних потреб. А також винесено на розгляд питання погодження ТОВ «Скадовськ-Марина» та ТОВ «Фенікс» щодо  встановлення сезонних пасажирських причалів на території НПП «Джарилгацький» в акваторії Джарилгацької затоки (р-н Маяків та коса Глибока о. Джарилгач), з метою здійснення швартовки пасажирських суден. Науковою радою прийнято рішення про погодження причалів, що необхідно для забезпечення безпечної швартовки плавзасобів, посадки та висадки пасажирів саме в цих місцях масового відпочинку на острові Джарилгач.

Жвавим було  обговорення питання  погодження ділянок ДП «Скадовське ДЛМГ», запропонованих для ведення рекреаційної діяльності в межах господарської зони Парку на 2019 рік. Пов’язано це з минулорічними проблемами в плані  облаштування санітарних зон, вивозу сміття з острова.  Погодження цих ділянок  цього річ  відбуватиметься тільки за  укладенням спільних договорів та виконання суб’єктами господарювання відповідних екологічних та санітарних вимог на проведення рекреаційної діяльності в межах НПП «Джарилгацький». Облаштування елементами благоустрою рекреаційних ділянок буде здійснюватись  тільки на період оздоровчого сезону ,з послідуючим їх демонтажем. Контроль за виконанням несе служба державної охорони Парку. У разі недотримання даних вимог – розірвання договору та припинення діяльності.

Розглянуто питання щодо проїзду та перебування транспортних засобів в межах території НПП «Джарилгацький». Згідно рішення Ради, винесено заборону на території острова Джарилгач проїзду та перебування будь –яких видів  транспортних засобів, окрім службових, в тому числі гужового (використання  коней для перевезень людей ). Перебування інших транспортних засобів відбуватиметься за спільними угодами для проведення рекреаційної діяльності, і тільки на визначених туристичних маршрутах Парку.

Секретар НТР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.