УВАГА! Пожежонебезпечний період триває !

Posted on Updated on

Шановні мешканці та гості міста, а також користувачі рекреаційних земельних ділянок! Служба державної охорони природно-заповідного фонду Національного природного парку «Джарилгацький»  звертається до Вас з проханням дотримуватись правил протипожежної безпеки…

Пожежонебезпечний період триває з продовженням сухої та спекотної погоди, яка переважає на даний час в південних областях України. Слід пам’ятати, що необережне поводження з вогнем завдає  багатогранної шкоди навколишньому середовищу та його мешканцям. Самі люди  теж часто стають жертвами власної безвідповідальності, наражаючи на небезпеку життя та здоров’я  своїх близьких. Соціальний фактор є  найчастішою причиною пожеж, в 98% випадків. Це  завдає непоправної шкоди природі, та чимало клопотів державним структурам. Внаслідок підпалів значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту, займаються дерева, гине тваринний та рослинний світ. Суха підстилка та вітер допомагають вогню блискавично поширюватися, тож врятувати навколишнє природне середовище та його мешканців від пожежі дуже важко.

Тому, відпочиваючи на природі, не забувайте про правила поведінки, особливо при поводженні з вогнем. Щоб уникнути пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– використовувати пірогенні та інші горючі речовини

– розведення багать (крім тих, які дозволені  в спеціально відведених  для цього місцях)

– палити, кидати непогашені сірники, недопалки

– випалювати траву та інші рослинні рештки

– звалювати та спалювати сміття

 користуватися легкозаймистими речовинами

У разі пожежі дзвонити на 101 та повідомити адміністрацію Парку за тел. 5-25-80

Інженер з охорони природних екосистем,

Кучеренко А. І.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.