УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КЕФАЛІ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12 п.п.12.1 Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 № 164, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов азово-чорноморської кефалі в басейні Чорного моря з 20 серпня по 10 вересня…
Дозрівання самок відбувається на восьмий або дев’ятий рік життя. У цей період вони досягають 40-сантиметрової довжини. Самці дозрівають на пару років раніше самок. На нагул кефаль відправляється в лимани, затоки і річкові пониззя. Там риба спочатку рясно харчується, потім вже повертається на нерест назад в море. Самки скидають пелагічну ікру на прогрітому піщаному мілководді. Плодючість цієї риби низька. В одному виводку може бути максимально лише сім тисяч ікринок. Після нересту риба знову йде для нагулу, хоча велика частина її залишається зимувати в морі.
Популяція зменшується рік від року – це пов’язано з несприятливими екологічними факторами навколишнього середовища та з неконтрольованим виловом.
Тому, за вилов азово-чорноморської кефалі в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Інженер з охорони тваринного світу,
Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.