УВАГА, ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КРЕВЕТКИ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони НПП«Джарилгацький» повідомляє, що згідно ст. 19 п.п.7 Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2018 році затверджено наказом Міністерства політики та продовольства України від 29.12.2017 № 710, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.01.2018 року забороняється промислове рибальство креветки в басейні Чорного моря з 1 червня по 31 липня, а любительське та спортивне рибальство згідно п.4.14 п.п.4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.99 №19, зареєстровано в    Міністерстві  юстиції України 28.04.99 р. за № 269/3562 – з 1 червня по 31 серпня…

Коли самка креветки досягає віку статевої зрілості, у неї під хвостом з’являються яйця, схожі на зелено-жовту масу, яка становить приблизно третину розміру самої креветки. Шлюбний ритуал у всіх креветок однаковий. Коли самка готова обзавестись ікрою, вона викидає в воду особливі пахучі речовини – феромони. Якщо самець відчувши це, то робить кілька кіл навколо самки, опускається їй на спину. Потім, якщо вона не проганяє його, самець піднирює їй під черевце і вносить свою сперму. Процедура запліднення займає кілька секунд.
Потім у самок під черевом з’являється ікра. Після запліднення починається ембріональний розвиток креветки. Вентилюючи кладку, самка активно працює плеоподами, забезпечуючи безперервний доступ до яєць води і що міститься в ній кисню. Самка кілька разів на день очищає свою ношу від прилипшого бруду, позбавляється від незапліднених або уражених грибками яєць. Спочатку монохромні яйця стають все більш контрастними і майже щодня міняють загальну тональність. Якщо ембріон розвивається нормально, то в яйці стають видимими так звані очні точки – органи зору майбутньої креветки. Деякий час по тому можна вже розгледіти крихітні кінцівки, а незабаром настає момент вилуплення. Тварини з’являються на світ цілком сформованими і являють собою зменшену копію батьків. У визначений термін вони розпливаються-розійдуться і починають самостійно харчуватися таким же способом, як їх батьки.
Неконтрольований вилов, знищення придонних рослинних угрупувань (водоростей), деградація прибережних екосистем – все це призводить до виснаження ресурсів цих тварин.
За вилов креветки в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

інженер з охорони тваринного світу,

Гусарчук О.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.