УВАГА, НЕРЕСТ БИЧКА!

Posted on

Служба державної охорони Національного природного парку «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.12 п.п.12.4  Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України від 08.12.98 № 164, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України від 09.03.1999 року, забороняється лов бичка в басейні Чорного моря з 1 травня по 15 червня….

Статеве дозрівання бичка настає в 2- х річному віці.  Самець бичка бере активну участь в нересті, воліє «споруджувати» гнізда під камінням, в житлових занедбаних камерах креветок, в порожніх раковинах молюсків, а так само виритих самими норах в мулистому або піщаному ґрунті. Він вибравши підходяще місце для майбутнього гнізда, ретельно очищає його від будь-якого сміття, старанно виносячи в роті смітинки назовні.

Для відкладання ікринок, необхідна виключно гладка поверхня стін і стелі гнізда, до яких самка буде «приклеювати» ікру, вона викидає ікру в один шар.

На весь процес йде від трьох до дев’яти годин. Після того, як ікра відкладена (від декількох сотень до декількох тисяч ікринок), самка залишає гніздо. І далі вся відповідальність за охорону ікринок і вентиляції гнізда лягає на самця. Як правило, його місія триватиме тиждень.

Незважаючи на чудову здатність пристосовуватися до змін навколишнього середовища, кількість бичків в останні роки різко зменшилася. Сприяло цьому погіршена екологічна ситуація, надмірний промисловий вилов, та основним із факторів являється використання дрібновічкових знарядь лову – ятерів креветкових.

За вилов бичка в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

                                     Гусарчук О.В., інженер з охорони тваринного світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.