Чорнобиль: природа захищена радіацією

Posted on Updated on

В міській бібліотеці – філії пройшли заходи з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії «Чорнобиль крізь призму  часу». Кажуть: «час лікує рани»,  і не тільки рани людського болю, а й рани нанесені матінці  природі. Проте, як виявилось, через стільки років після жахливої аварії на Чорнобильській АЕС,  рани змогла залікувати тільки природа… Про це і  говорили на зустрічі з  вихованцями  філії Херсонського вищого училища фізичної культури після перегляду цікавого фільму, що свідчить про неочікуване «відтворення» природних екосистем у зоні відчуження….

Кожного року ми згадуємо про цю страшну трагедію, про тих, хто ціною власного здоров’я та життя захистив світ від небувалої біди. Нагадуванням про  ту страшну катастрофу є зона відчуження, яка через 32 роки все ж залишається небезпечною для людей. Проте за ці роки дика природа Чорнобильської зони стала повноправним господарем покинутих міст, сіл, полів. Природа після аварії дійсно дуже змінилася у позитивний бік. Природні комплекси відновилися, вражає буяння природи, яке навіть не спостерігалося до аварії.

Дика рослинність панує на вулицях міста Прип’яті, на асфальті та навіть на дахах будинків. Біологи стверджують, що тут утворилася унікальна для Полісся екосистема, розмаїття флори і фауни, їх чисельності зросли до рівнів, які не були зареєстровані тут протягом століть. Зокрема, зафіксовано більше 320 видів хребетних тварин (із загалом 410, що зустрічаються у регіоні), з яких 55 видів знаходяться у «Червоній книзі» України.

Місія Чорнобиля  – «резервуар» дикої природи Полісся для наступних поколінь. Тому 26 квітня 2016 року Указом Президента України створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, площею  226 964,7 гектара земель.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник проводить роботу в межах 30-кілометрової Чорнобильської зони відчуження, за винятком 10-кілометрової охоронної зони  довкола ЧАЕС.  Тут проводяться наукові дослідження і обмежене відвідування громадянами зони під час екскурсій. Створення Чорнобильського біосферного заповідника – це позитив, це перемога конструктивних екологів. Є шанс, що зона відчуження стане острівцем українського Полісся, яке збережеться у первісному вигляді для майбутніх поколінь.

   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.