Заходи по збільшенню популяції птахів

Posted on Updated on

    
Хоч на дворі ще зима, але вже час подумати про виготовлення штучних гніздівель для птахів. Час виготовляти дуплянки, шпаківні, синичники, будиночки для сов, кажанів…. Чимало птахів гніздиться в природних дуплах. Але внаслідок сучасних методів лісогосподарювання, у природі тепер практично не залишається старих дерев, де птахи можуть робити свої гнізда. У порівнянні зі старими будівлями сучасні будинки теж мають менше простору всередині й назовні, де б могли виховувати своє потомство пташки.

Чудовим замінником природних дупел є штучні гніздівлі. Відомо, що понад 60 видів птахів можуть їх використовувати для гніздування. Серед них: синиці, повзики, горобці хатній і польовий, шпаки, мухоловки сіра та строката, вільшанки, ластівка міська, серпокрилець чорний, боривітер, сови.

Працівники парку ще з зими займаються виготовленням штучних дуплянок для горобцеподібних, що, безперечно, збільшить можливості птахів до відтворення. І вже по весні ми їх зможемо розмістити на території Парку,  зокрема острові Джарилгач.

Тож долучаючись до справи по виготовленню штучних гніздівель – усі разом ми сприятимемо збільшенню популяції птахів.

За посиланнями нижче ви знайдете інструкції для конструювання різного типу штучних гніздівель для різних видів птахів:

http://pernatidruzi.org.ua/pryvaba_dlya_ptakhiv_hnizdivli.html

http://pernatidruzi.org.ua/shtuchni_hnizdivli_dlya_sov.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.