Засідання НТР

Posted on Updated on

31  січня 2018 року на базі Херсонського державного університету відбулось чергове засідання Науково – технічної ради НПП «Джарилгацький».

На порядку денному розглядалось дуже багато важливих питань як з організації роботи установи на поточний рік так і питання провадження іншої діяльності на території Парку…

Вченою радою були розглянуті та затверджені для подальшого виконання Плани заходів НПП «Джарилгацький» на 2018 рік: план з наукової та науково-технічної діяльності, план щодо збереження водно-болотного угіддя «Каркінітська та Джарилгацька затоки» та плани з еколого –освітньої та рекреаційної діяльності.

Розглянуто  доопрацьований Проект ліміту на використання природних ресурсів у межах Парку на 2018 рік згідно розроблених «Обґрунтувань допустимого вилучення водних біоресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду Національного природного парку «Джарилгацький». Проект отримав схвалення, та буде направлений до Департаменту екології і природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації та  Міністерства екології і природних ресурсів України для погодження та затвердження. Також розглядалось питання погодження користувачам спеціального використання водних біоресурсів в межах території Парку (господарська зона) на 2018 рік.

Розглянуто  питання щодо визначення місць причалювання плавзасобів в межах НПП «Джарилгацький» на 2018 рік для забезпечення контрольованого та організованого відвідування території Парку та  з урахуванням рекреаційних потреб.

Визначено та затверджено перелік платних послуг Парку на 2018 рік. Також винесено на розгляд питання встановлення плати за відвідування території НПП «Джарилгацький», згідно ст. 47 Закону України «Про природно- заповідний фонд України» та п. 9.3. Положення про Парк, і буде складати в розмірі 1 грн. людино-день. Це дасть можливість отримувати додаткові кошти на  розвиток Парку, інфраструктурне облаштування території, належне функціонування туристично-рекреаційної діяльності тощо.

Детально йшло обговорення питання  погодження ділянок ДП «Скадовське ДЛМГ», запропонованих для ведення рекреаційної діяльності в межах господарської зони Парку на 2018 рік, пов’язано це з минулорічними проблемами в плані облаштування, так і в обслуговуванні цих ділянок.   За рішенням, тільки за виконання суб’єктами господарювання відповідних Вимог на проведення рекреаційної діяльності в межах НПП «Джарилгацький» буде здійснюватись погодження цих ділянок, укладенням спільних договорів та контролю службою охорони Парку за  їх дотриманням.

Розглянуто питання щодо проїзду та перебування транспортних засобів в межах території НПП «Джарилгацький». Згідно рішення Ради, винесено заборону на території острова Джарилгач проїзду та перебування транспортних засобів, в тому числі квадроциклів, за винятком службових.

Також на обговорення винесено питання щодо подальшого погодження лімітів ДП «Скадовське ДЛМГ» на регулювання чисельності диких тварин в межах НПП «Джарилгацький», в зв’язку з негативними факторами, що виникли при  подальшому погодженні цього питання та  від неправомірних дій керівництва ДП «Скадовське ДЛМГ».

Секретар НТР

     

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.