Облік зимуючих птахів на Джарилгацький затоці

Posted on Updated on

25.01.2018р. співробітниками НПП «Джарилгацький»за участі волонтера – орнітолога був проведений середньо-зимовий облік птахів на Джарилгацькій затоці.

На початку обліку стояв туман, та згодом погода прояснилась. Прибережна частина  затоки була вкрита льодовим покривом.

За результатами  обліку було нараховано більш ніж 13000 птахів. Серед облікованих птахів переважали лебеді кликуни (3500 особин), які рівномірно розподілились по всій Джарилгацькій затоці, проте невелика кількість харчувалась на полях разом із сірими та білолобими гусками. Також багато чисельними були скупчення річкових качок, а саме крижнів, шилохвості та свищів (8000 особин). Поряд з качками зустрічались лиски, приблизно 1000 особин, це значно менше ніж звичайно зустрічається у цей період.  Серед хижих птахів відмічені луні польові та значна кількість занесених до ЧКУ орланів-білохвостів –  20 особин, які активно полювали на затоці. Уздовж траси на деревах зустрічались канюки звичайні та зимняки.

Незважаючи на непросту ситуацію, пов’язану з епідемією пастерелльозу і масовою загибеллю лиски та качок на затоці в Каланчатському районі, під час обліку нами  не було виявлено загиблих птахів.

        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.