Облік зимуючих птахів на Джарилгацький затоці

Posted on Updated on

21 грудня, співробітниками НПП «Джарилгацький» був проведений зимовий облік водно-болотних птахів на Джарилгацькій затоці… На період проведення обліку стояла тепла, хоча і похмура погода.

За результатами  обліку було нараховано близько 2000 птахів, що значно менше у порівнянні з останніми міграційними обліками які проводились у  вересні та жовні.  Це може бути пов’язано з теплою зимою та розподілом основної маси птахів по всьому Північному Причорномор’ю. З появою льодового покриву на затоці ситуація має змінитися.

Серед облікованих птахів домінували лебеді (900 кликунів та 200 шипунів) та качині, такі як: крижні, широконіски, шилохвіст та невелика кількість галагазів. Значно менше на затоці стало і лиски, якої ще восени тут було понад 2000 особин. Схожа ситуація і з мартинами, які були представлені лише мартином звичайним (150 особин) та невеликої кількістю жовтоногого. Серед червонокнижних видів було відмічено кульона великого, якого на затоці було понад 40 особин, поодинокі особини луня польового та орлан-білохвіст.

Наступним етапом вивчення  птахів, що зимують в НПП «Джарилгацький» буде великий середньо-зимовий облік у січні 2018р., результати якого більш детально продемонструють ситуацію на Джарилгацькій затоці.

             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.