Залучення громадськості та науковців до проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі) України
10 листопада 2017 року в Херсонському державному університеті відбувся навчальний семінар за участю співробітників НПП «Джарилгацький» з проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі)…Спів-координатор проекту Олексій Василюк разом з д.б.н. Анною Куземко (Національний екологічний центр України, UNCG) розповіли про основні засади проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі), провели аналіз її проектування в Україні, поінформували про розробку «тіньового списку» територій, які пропонується включити до Мережі, та обговорили пропозиції щодо подальшої організації роботи по формуванню Мережі.
«Враховуючи недоліки стану розробки мережі Емеральд в Україні та величезний обсяг роботи по її доопрацюванню, науковці та громадські активісти мають об’єднати зусилля для доведення Мережі до рівня достатності».- таку думку у підсумку висловили організатори семінару, закликаючи до співпраці.
Дякуємо колегам за цікаво та корисно проведений час.
Інформація до відома:
Як визначаються спеціальні природоохоронні території Смарагдової мережі?
На основі аналізу інформації, що міститься у базі даних країн, які створюють Смарагдову мережу, складають попередній список особливо важливих природоохоронних територій (ASCI). Далі його узгоджує група експертів із природоохоронних територій та екологічних мереж у біогеографічному регіоні, після чого цей список подається на розгляд Постійному комітетові Бернської конвенції для затвердження.
Процес встановлення особливо важливих природоохоронних територій (ASCI) Cмарагдової мережі
- Визначення видів і оселищ у межах кожного біогеографічного регіону в країні
- Збір даних про визначені види та оселища
- Вибір потенційних особливо важливих заповідних територій (ASCI)
- (за критеріями, визначеними в Рекомендації № 6 (1989)),
- створення бази даних видів
- Представлення територій Постійному комітету (національні списки)
- Прийняття національних списків Постійним комітетом