Осінні міграції птахів на території НПП “Джарилгацький”

Posted on Updated on

Осінні міграції є важливим життєвим циклом птахів. Джарилгацька затока є важливим міграційним шляхом для багатьох видів водоплавних та коловодних птахів. Для своєчасного виявлення скупчень мігруючих птахів, їх чисельності та видового складу, використовуються наукові полігони. Облік проводиться на моніторингових точках вздовж північного узбережжя затоки…
За результатами двох обліків було нараховано близько 10 000 птахів. Домінували такі види як крижень (близько 2000), лебідь шипун (1200) та лиска (2000) особин. Із типових мігрантів відмічена незначна кількість широконіски, шилохвоста та свища. Майже не зустрічались морські види качок, що може бути пов’язано з досить теплою погодою в обліковий період. У жовтневому обліку збільшилась кількість чирянок та лисок, відмічена менша кількість великого баклана та з`явились перші особини лебедя кликуна. У вересні на прибережній частині затоки біля с. Лазурне спостерігалась велика кількість мартина середземноморського, який відлетів, і вже не спосерігався у жовтні. Інші види мартинів, такі як жовтоногий та звичайний теж зменшили свою чисельність, однак у жовтні з’явився сивий. У дубових насадженнях вздовж узбережжя відмічені сороки, граки, синиця чорна (московка) та залітна в ці краї сойка.
Серед червонокнижних птахів відмічено 5 видів. З них два види лунів – польовий та лучний, кульон великий, нерозень та сірий журавель.
По результатам обліків видно, що у жовтні збільшилась інтенсивність міграції водоплавних та коловодних птахів. Видовий склад за два обліки складає 39 видів птахів.

             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.