Нова знахідка місця зростання червонокнижного виду рослин

Posted on Updated on

 

В серпні місяці, співробітниками парку, спільно з аспірантом Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ  Шапошниковою  Анастасією, під час дослідницької експедиції материковою частиною Парку, в урочищі Цукур, було виявлено нове місце зростання  Ковили волосистої (Stipa capillata L.), виду, що занесений до Червоної книги України.На площі в 50 м. було нараховано до 150 особин.

Загальна характеристика виду: центрально-євразійський степовий вид. Родина Тонконогові (Злакові) — Poaceae (Gramineae). Гемікриптофіт.  Зростає в степах,  на кам’янистих схилах, по чагарниках, рідше на галявинах та узліссях. Багаторічна трав’яна рослина 30-90 см заввишки, утворює щільні дернини. Стебло голе. Листки вузьколінійні, вздовж згорнені, всередині опушені, зовні голі. Суцвіття 10–25 см завдовжки, багатоколоскове. Колоскові луски майже однакові, довгостозагострені, з 3 жилками, нижня квіткова луска з опушеною мозолистою основою. Остюк волосоподібний, шорсткий 13–16 см завдовжки. Цвіте у липні–серпні. Плодоносить у серпні–вересні. Розмножується насінням.

Задля збереження популяції даного виду науковим відділом Парку закладено пробну площу на даній ділянці для подальшого проведення досліджень щодо впливів антропогенного характеру, такого як надмірний випас худоби.  Адже виявлена ділянка зростання ковили волосистої знаходиться в господарській зоні Парку, що активно використовується населенням для  випасу худоби.

       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.