Чергове засідання Науково-технічної ради Національного природного парку «Джарилгацький»

Posted on Updated on

Чергове засідання Науково-технічної ради  Національного природного парку «Джарилгацький»  відбулось 20 вересня на базі Херсонського державного університету….

На порядку денному розглядались питання погодження лімітів ННП «Джарилгацький» на використання  природних ресурсів у межах території Парку в науково – дослідних цілях на 2018 рік  та погодження лімітів на вилучення  водних біоресурсів в межах Парку на 2018 рік, згідно наукових обґрунтувань.

Дуже гаряче обговорювався винесений на розгляд та  виконання лист Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди, в якому проситься надати об’єктивні дані про позитивні чи негативні результати від заборони мисливства на територіях  природно-заповідного фонду (це стосується і території НПП «Джарилгацький») після внесених змін 21.01.2010 р. до статті 18 Закону України «Про природно- заповідний фонд України» у частині заборони мисливства в антропогенних зонах біосферних заповідників, господарських зонах національних природних парків та регіональних ландшафтних парків.

Кожен з присутніх членів НТР мав змогу висловити свою точку зору щодо цього питання: Войналович В.Л., директор ДП «Скадовське ДЛМГ» озвучивши дані про стан диких тварин та хижих м’ясоїдних на острові Джарилгач за даними цьогорічної таксації, наголосив на  перевищенні допустимих норм тварин на даній території, і про те, що ратичні тварини є інтродукованими  мисливськими видами і потребують  регулювання їх чисельності. Виступив за зміни до Закону, і відновлення полювання, адже це  ще і додаткове надходження грошей. Селекційний та діагностичний відстріл вважає збитковим. Його підтримали  науковці  Лисенко В.І. та Кошелєв О.І.

Проте більшість науковців все ж проти  відновлення мисливства на територіях ПЗФ, зауважуючи, що основним завданням установ ПЗФ є збереження та відтворення, на відміну від завдань чи бажань лісомисливських господарств, і це є основним у вирішенні цього питання. Тому категорично проти відновлення полювань, пропонують погодження тільки селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу ратичних тварин для формування здорового стада. Що ж до регулювання чисельності хижих м’ясоїдних, це потрібно проводити, але з дотриманням відповідних нормативно-правових актів.

Ще одним гарячим питанням було ведення ДП «Скадовське ДЛМГ» рекреаційної діяльності в межах території Парку, а саме на о. Джарилгач.  В період курортного сезону, виникало багато негативних моментів як в плані облаштування так і обслуговування цих ділянок. Ні землевласником, тобто ДП «Скадовське ДЛМГ», ні суб’єктами господарювання, яким були роздані ділянки ,не було організовано регулярний вивіз сміття, а також проводилось облаштування ділянок конструкціями не узгодженими з адміністрацією  Парку. Це призвело до гучного резонансу як в соцмережах так і масою звернень до адміністрації Парку про вжиття відповідних заходів та надання роз’яснень з цього приводу. Враховуючи ситуацію, що склалась, адміністрацією Парку були розроблені вимоги щодо ведення суб’єктами господарювання рекреаційної діяльності на ділянках рекреаційного призначення в межах території НПП «Джарилгацький», щоб в подальшому не допустити таких порушень. Ці вимоги  були винесені на розгляд і отримали схвалення у присутніх членів НТР.

Розглянули  та затвердили розроблену адміністрацією Парку плановану калькуляцію вартості надання послуг по короткостроковому відпочинку на території НПП «Джарилгацький»  на  2018 рік, яка становитиме 5 грн  з однієї людини та безкоштовно для льготних категорій відвідувачів і знижки для дітей. Це дасть додаткові кошти на розвиток Парку, та забезпечить більш контрольоване та організоване відвідування його території.

Було винесене не розгляд важливе питання щодо поглиблення промоїни між островом Джарилгач та материком, яка постійно замулюється, для покращення гідрологічного режиму Джарилгацької затоки. З цим питанням неодноразово до адміністрації Парку зверталися місцеві рибалки та підприємці. Вирішено було направити лист до Мінприроди   з проханням створення експертної групи  фахових науковців для вивчення цього питання, проведення відповідних досліджень та надання  експертних  оцінок, так як Парк не має повноважень самостійно вирішувати подібні питання.

Також було винесено питання упорядкування  свійських свиней на о. Джарилгач, що є власністю  ДП «Скадовське ДЛМГ». В зв’язку з ситуацією в Україні – захворюванням диких та свійських свиней на африканську чуму та зверненням  відпочиваючих громадян щодо нападів на палатки з провіантом бродячого стада свиней на рекреаційній ділянці в р-ні Джарилгацьких маяків це питання  потребувало вирішення, а саме зобов’язати власника ДП «Скадовське ДЛМГ»  впорядкувати утримання свійських свиней на о. Джарилгач.

Наталя  Шешина,  секретар НТР

  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *