УВАГА – ПОЧАТОК НЕРЕСТУ КРЕВЕТКИ!

Posted on Updated on

Служба державної охорони Національного природного парку «Джарилгацький» повідомляє, що згідно п.18 п.п.7  Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2017 році,  затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.01.2017 №5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 01.02.2017 року, забороняється промислове рибальство креветки в басейні Чорного моря з 1 червня по 31 липня.

На любительське та спортивне рибальство згідно п.4.14 п.п.4.14.1 Правил  любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету  рибного господарства України 15.02.99 № 19, зареєстровано в Міністерстві  юстиції України 28.03.99 р. за № 269/3562   заборона з 1 червня по 31 серпня.

За вилов креветки в нерестовий період, порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Для справки: Креветки відкладають велику кількість яєць. Це обумовлено тим, що більшість молодих особин гине на стадії личинки, лише кілька відсотків з них доживуть до дорослого стану. Личинки є дрібними планктонними організмами, які слугують їжею багатьом видам тварин. Крім того, личинки дуже чутливі до факторів зовнішнього середовища.

Яйця креветок розвиваються кілька тижнів, час розвитку залежить від температури – в теплій воді швидкість розвитку збільшується. У креветок існує турбота про потомство: самиця носить яйця на черевних ніжках, доки не з’являться личинки. Личинки пелагічні, проходять декілька стадій (наупліус, протозоеа, зоеа, мізис, декапотидна стадія). Вони досить дрібні (до кількох міліметрів), малорухливі, на їжу не полюють, а збирають той корм, який торкається їх.

Неконтрольований вилов, знищення придонних рослинних угрупувань (водоростей), деградація прибережних екосистем – все це призводить до виснаження ресурсів цих тварин.  Під час лову риби потрапляють в сітки і  бентичні організми та водорості. Ці супутні організми гинуть, крім того, гинуть і молоді особини креветок, що робить неможливим відновлення їх популяції.

 

Гусарчук О.В.   інженер з охорони тваринного світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *