Збільшуємо популяцію бичка в Джарилгацькій затоці

Posted on

         

Традиційно, вже  четвертий рік поспіль,  працівниками природоохоронного науково-дослідного відділення «Острів» на період масового нересту бичка-кругляка розміщують  штучні нерестові гнізда в Джарилгацькій затоці.

Бичок-кругляк  Neogobius melanostomus (Pallas, 1814) традиційно є основним та найбільш масовим об’єктом промислу на мілководдях Джарилгацької затоки. У той же час, бички виявляються найбільш вразливими при періодичних погіршеннях якості морської води. Масова загибель бичків іноді спостерігається  внаслідок заморних явищ (насичення сірководнем придонного шару води). Відновлення чисельності популяцій може відбуватися досить швидко за один-два роки за умови активного вітрового перемішування вод, яке перешкоджає виникненню заморних явищ навіть в самий жаркий літній час. Добре насичення киснем придонних шарів води сприяє також і зростанню мідій і інших невеликих молюсків, які складають кормову базу бичків.

Нерест у кругляка протікає з травня по липень. Статевої зрілості досягає на другому–третьому році життя. Плодючість самиць досягає від 400 до 2-3 тис. ікринок. Самиці живуть до 5-6 років. Самці влаштовують гнізда під нижньою поверхнею каміння і Джарилгацька затока не є ідеальною по відношенню до нерестового субстрату бичків, і самці, охороняючи гнізда з ікрою, зазвичай гинуть після першого нересту.

Тому вже традиційно, і в цьому році  також , 27 квітня була проведена робота по розміщенню штучних нерестових гніз в Джарилгацькій затоці на акваторії Національного природного парку «Джарилгацький». Виготовлені заздалегідь силами інспекторів та школярів з полімерних матеріалів,  нерестовища розставили у кількості 350 одиниць. Конструкції цих штучних нерестовищ при встановленні в попередні роки показали позитивні результати. Після закінчення нерестової компанії бичків буде проведено обстеження штучних гнізд та  підведені підсумки цьогорічної нерестової кампанії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.