Штучні гніздівлі для качиних та хижих птахів виготовили та встановили на о. Джарилгач

Posted on Updated on

 

Природоохоронним науково-дослідним відділенням «Острів»  та науковим відділом Національного природного парку «Джарилгацький» були проведені важливі біотехнічні заходи по принадженню  та розмноженню качок.

А для хижих птахів було встановлено  гніздові платформи, виготовлені з природних матеріалів.За останні роки популяція качок поступово зменшується. Адже качки є одним з   найпопулярніших об`єктів полювання.  Задля збільшення, та навіть відновлення популяцій качок, крім охорони, потрібні і  умови для гніздування.  Більшості з них потрібні особливі умови для гніздівель, що дуже впливає на вибір  птахів осісти та вивести потомствоВідкриті  острівні території  з озерцями, зарослі очеретом хоч і придатні для цього, та  все ж найчастіше є відкритими  для ворогів.

Створюючи  штучні гнізда  можна розраховувати, що птахи облюбують їх і виведуть потомство. В 2017 році створено майже 110 таких гнізд. Для їх розміщення  проводилась ретельна підготовка в 2014 році, орнітологами досліджувались оптимальні місця для гнізд, де до них важко буде дістатись хижакам, та й ратичні тварини не часто там бродять. Штучні гніздівлі  повинні бути не тільки привабливими для качки, але і надійно охороняти кладку. Гнізда-шалаші, зв`язані з очерету та рогози облаштовувались на острівних частинах, в основному  оточених водою. Саме гнізда-шалаші  полюбляють сірі качки (нерозень), крижні, черні та пухівки.

Також на території острова було встановлено на найвищих деревах платформи для хижих птахів, які були зафіксовані в попередні роки на острові Джарилгач під час моніторингів. Усього для хижих птахів було встановлено 5  гніздових платформ виготовлених з природних матеріалів.

       

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.