15 травня – Міжнародний День захисту клімату

Posted on

Щорічно в усьому світі відзначається Всесвітній День Захисту Клімату, мета якого – привернення уваги до проблеми зміни клімату. Організатори численних акцій в багатьох країнах прагнуть не просто повідомити громадськість про існування такої небезпеки, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина. З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допускав глобального антропогенного впливу на кліматичну систему, у 1992 році була підписана Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, а у 1997 році – Кіотський протокол до неї. Україною протокол ратифікований 4 лютого 2004 року. Предметом Кіотського протоколу є обмеження та зниження викидів парникових газів у 2008-2012 рр. усіма країнами, які його ратифікували. Згідно з Протоколом, Україна та інші держави мають зобов’язання не перевищувати рівня викидів парникових газів 1990 року у період з 2008 по 2012 роки.

 

Що таке парникові гази? Як діє парниковий ефект?
Усі говорять про парниковий газ та парниковий ефект, та багато людей взагалі не уявляє, що саме ховається за цими поняттями.
Проте в наш час атомної енергетики, змін клімату та глобалізації кожен повинен знати і розуміти ці терміни. Першу прогалину в знаннях можна залатати, якщо людина знає, що таке парникові гази.
Що таке парникові гази?
Коли мова йде про парникові гази, то мають на увазі газоподібні речовини, які впливають на випромінювання. Вони знаходяться у повітрі та створюють так званий парниковий ефект. Окрім того, що ці гази утворюються внаслідок людської діяльності, вони ще бувають і природного походження.
Парниковий ефект також легко можна пояснити.
Як діє парниковий ефект?
На Землі не могло б бути такої температури, до якої ми звикли, якщо б в атмосфері не було СО2. З іншого боку, надмірна кількість вуглекислого газу примушує нас пітніти і саме це ми можемо спостерігати останнім часом.
Найважливіший постачальник енергії для Землі – Сонце. Навколо планети існує так звана атмосфера. Без неї майже всі промені просто відбивалися б Землею назад у космос, а температура повітря могла б бути щонайменше на 30 градусів нижчою, ніж зараз. Атмосфера – це суміш газів, які притягуються до Землі завдяки силі тяжіння. Чим вище, тим менша густина цих газів. Так званий “природний парниковий ефект” створюють, перш за все, пари води (Н2О) та діоксид вуглецю (СО2). Окрім того, на природний парниковий ефект також впливають озон (О3), що знаходиться близько до поверхні Землі, оксиди азоту та метан (СН4).
Лише завдяки короткохвильовим променям видиме світло від Сонця може проходити через атмосферу та досягати поверхні Землі. Вона вбирає цю енергію та віддає її вже у вигляді тепла. А от ці довгохвильові промені вже не можуть потрапити назад у всесвіт. Хвилі, перехоплені хмарами та парниковими газами в атмосфері, повертаються назад у напрямку Землі.
Саме цей обмін тепловим випромінюванням між поверхнею Землі та атмосферою називають парниковим ефектом. Збільшення кількості парникових газів у атмосфері призводить до того, що вони утримують все більше випромінювання і спричиняють глобальне нагрівання Землі.

Джерело: Klimawandel Global

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.