УВАГА – ПОЧАТОК СЕЗОНУ ТИШІ!

Posted on Updated on

 

 

 

 

 

Служба державної охорони Національного природного парку«Джарилгацький» повідомляє, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» №322-VIII від 9 квітня 2015 року у ст.39 Закону України «Про тваринний світ», з 1 квітня по 15 червня починається в Україні сезон тиші – період розмноження диких тварин.В період сезону тиші, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Тваринний світ є важливою частиною біосфери нашої планети. Найголовніше призначення тварин в природі – участь в кругообігу речовин, без якого жоден організм на Землі не зміг би вижити. Важлива роль тварин полягає в знищенні недостатньо життєздатних і хворих екземплярів рослин. Таким способом тварини допомагають здійснювати природний відбір, тим самим підтримуючи і підвищуючи життєздатність рослин, прискорюючи їх еволюцію. Тварини служать “санітарами”, підбираючи померлих або кволих тварин, а також переробляючи залишки рослин. Багато рослин не змогли б вижити, якби не було тварин, так як тварини сприяють поширенню насіння по території. Рослини служать їжею рослиноїдних тварин, а ті, в свою чергу, – хижим. Так виникає ланцюг харчування: рослини – травоїдні тварини – хижаки. Тварини не можуть існувати без рослин. Але і життя рослин залежить від життєдіяльності тварин. І, тому треба зберегти фауну для наших нащадків!
За порушення природоохоронного законодавства порушники будуть притягуватись до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *