Замерзають лебеді…

Posted on Updated on

Адміністрація Національного природного парку “Джарилгацький” повідомляє щодо гибелі лебедів на Джарилгацькій затоці…

Адміністрація Національного природного парку “Джарилгацький” повідомляє щодо гибелі лебедів на Джарилгацькій затоці поблизу м. Скадовськ: усі знайдені померлі тварини були доставлені до ветеринарної служби міста на експертизу – виявлення чи невиявлення вірусу пташиного грипу. Аналізи у взятих тварин не підтвердили захворювання. За висновками експертизи, наданої Державною лабораторією ветмедицини – причина загибелі лебедів внаслідок виснаження тварин (голод та холод).
Внаслідок затяжних зимових холодів, що не притаманні нашим південним областям, майже вся Джарилгацька затока вкрита лоьдовим покривом, що залишило птахів без кормової бази. Сильні особини змогли перелетіти, а ослаблені залишились на невеличких проталинах затоки. Та з кожним днем ці проталини повністю замерзають – ослаблені тварини гинуть, деякі підходять до берега в пошуках їжі. В такі сурові зими – це природній відбір, виживає сильніший.
Але ми з Вами можемо надати допомогу ослабленим тваринам, підгодовуючи їх. Проте застережуємо: не здійснювати самостійну підгодівлю птахів – не виходити на крихкий лід далеко від берега.Підгодовувати тільки тих особин що прилітають до берега. За іншими виявленнями ослаблених лебедів звертатись до адміністрації Парку. Працівники Парку вже проводять компанію по підгодівлі лебедів(розсипаємо біля лунок зерно), але з кожним днем все складніше це робити. Лебеді переміщуються на дуже великі відстані від берега. І відкритих проталин вже майже не залишилося. Ослаблених лебедів забираємо – зараз на підгодівлі у одного з працівників Парку знаходиться лебідь -кликун.
Для підгодівлі підійде: пшениця, ячмінь, вівсяні пластівці змішані з тертими або вареними овочами (морква, капуста, картопля, буряк). Для нормального харчування одному лебедю потрібно близько 800-1000 г їжі на день.
За даними сайту гідрометцентру на наступному тижні очікується нова хвиля морозів, тому просимо повідомляти про виявлення ослаблених лебедів на телефонну лінію НПП “Джарилгацький” 5 -25 -80

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.