Облік орлана-білохвоста

Posted on Updated on

Співробітниками НПП «Джарилгацький» 30.01.2017р. за підтримкою Українського товариства охорони птахів, був проведений облік представника Червоної книги України- орлана-білохвоста (Нaliaeetus albicilla) на території Парку та акваторії Джарилгацької затоки.

Для учасників спостережень були проведені навчання, на яких присутні ознайомились з видовим різноманіття хижих птахів, що зустрічаються в межах Парку та розглянули вікові відмінності орлана – білохвоста.
Спостереження проводили 2 групи(9 чоловік) за участю відомого орнітолога Антоніни Григорівни Руденко.
Територія спостережень – узбережжя Джарилгацької затоки від с. Лазурне до Каланчацького лиману. За даними спостережень виявлено 18 особин орлана – білохвостого. Орлани тримались неподалік проталин зі скупченнями лебедів, качок та лисок.

Одночасно з обліком орлана-білохвоста був проведений середньо-зимовий облік коловодних птахів. Через сильні морози, 90% Джарилгацької затоки  вкрито льодовим покривом, тому було відмічено меншу кількість водоплавних птахів ніж в інші, більш теплі роки. Найчисельнішими видами спостереження під час обліку були лебеді(переважно кликуни) – 1500 особин та велика кількість, приблизно 1800 особин, морських та річкових качок (переважно крижні та свищі), 250 лисок. На полях біля с. Володимирівка серед невеликої кількості лебедя кликуна спостерігались 60 особин гуски білолобої. Інші птахи були представлені такими видами як: ворона сіра, грак, крук, лунь, канюки звичайний та мохноногий (зимняк), мартини звичайний та жовтоногий.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.